فایل فیکس چیست

فایل فیکس چیست

فایل فیکس پرینتر چیست؟


سیستم ها و مدارات پیشرفته الکترونیکی امروزی برای راه اندازی خود نیاز به یک بخش نرم افزاری نیز دارند نمونه ایی بارز از این سیستم ها همین کامپیوتر و گوشی های موبایلی است که هر رورزه با آنها سرو کار داریم . نسل های جدید پرینترها و ادوات الکترونیکی اداری نیز به همین ترتیب برای انجام فعالیت خود نیاز به یک بخش نرم افزاری دارند که به اصطلاح به آنها firmwork یا firmware گفته میشود.

فایل فیکس یا به تعبیری فایل ریست نوعی سیستم عامل کرک شده دستگاه های پرینترمحسوب میشود که با ایجاد تغییرات در آن ما میتوانیم به هدف خود که استفاده بدون محدودیت از امکانات دستگاه میباشد دست یابیم.

تنها تفاوت فایل فیکس دستگاههای اداری سامسونگ در این است که هر دستگاه برای باز شدن قفل میبایست از نرم افزاری که مختص همان دستگاه تغییرات پیدا کرده است ، استفاده نماید.

عواملی که این تفاوتها را تعیین میکنند عبارتند از:

  1. سری ساخت دستگاه
  2. مدل دستگاه
  3. سال ساخت دستگاه
  4. شماره سریال دستگاه (serial number)
  5. شماره سیرام دستگاه (crum)
  6. ورژن فریمور دستگاه (firmware version)

که از عوامل بالا سریال و سیرام هر دستگاه با سایر دستگاهها متفاوت میباشد.

پرینترهای سامسونگ بعد از مدتی استفاده پیغامی مبنی بر تعویض کارتریج می دهند و تا کارتریج را تعویض نکنید قادر به استفاده از پرینتر نیستید . برای رفع مشکل باید شمارنده (کانتر ) پرینتر را صفر کرد که چند راه وجود دارد :

  1. خرید کارتریج جدید که عملا هزینه زیادی دارد و بعد از مدتی باید آنرا نیز تعویض کنید.
  2. تعویض چیپست که یک راه موقتی است و باید در هر بار شارژ چیپست عوض شود.
  3. ریست نرم افزاری که با یک بار اجرای نرم افزار (فایل فیکس) برای همیشه می توانید از یک کارتریج استفاده کرده و بدون مشکل کارتریج خود را شارژ کنید .بنابراین اگر پرینتر شما خطا می دهد یا چراغ پرینتر شما قرمز است و در شارژ کارتریج دچار مشکل شده اید ، مدل و ورژن پرینتر خود را یافته و یک بار برای همیشه نرم افزار (فایل فیکس) مربوطه را خریداری نمایید و بدون مشکل از همان کارتریج استفاده کنید .

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.